رپورتاژهای اخیر

  اهمیت ضایعات

  اگر بخواهیم این سیاره را برای نسل های آینده خود بگذاریم، ضایعات در دنیای امروز مهم است. این برای محیط زیست خوب است زیرا ما از محصولات قدیمی محصولات جدیدی تولید می کنیم که هیچ فایده ای برای ما ندارند. ضایعات از خانه شروع می شود. اگر هیچ یک از محصولات قدیمی خود را دور نمی اندازید و در عوض از آن برای چیز جدیدی استفاده می کنید، در واقع در حال ضایعات هستید.

  وقتی به ضایعات فکر می کنید، باید واقعاً به کل ایده فکر کنید. کاهش، استفاده مجدد و ضایعات ما تا این لحظه نسبت به رفتاری که با زمین داشته‌ایم بی‌توجه بوده‌ایم، و زمان آن رسیده است که نه فقط نحوه انجام کارها، بلکه طرز فکرمان را تغییر دهیم.


  ضایعات، بسته بندی، کسب و کارها همه این موارد را تغییر می دهند زیرا این همان چیزی است که مصرف کنندگان می خواهند

  ~ جری گرینفیلد، یکی از بنیانگذاران بستنی بن و جری

  آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (EPA) ضایعات را اینگونه تعریف می کند:
  ضایعات فرآیند جمع آوری و پردازش موادی است که در غیر این صورت به عنوان زباله دور ریخته می شوند و آنها را به محصولات جدید تبدیل می کنند. ضایعات می تواند برای جامعه و محیط زیست شما مفید باشد.»

  ما باید بازیافت کنیم زیرا ضایعات:

  • به تمیز نگه داشتن محیط کمک می کند
  • میزان ضایعات تولیدی را کاهش می دهد
  • به حفاظت از بسیاری از منابع تجدید ناپذیر کمک می کند
  • در مصرف انرژی صرفه جویی می کند و در نتیجه به جلوگیری از بحران انرژی کمک می کند
  • از بارگیری شدید محل های دفن زباله و زباله سوزها جلوگیری می کند
  • صرفه جویی و محافظت از اقتصاد یک خانواده
  • به ایجاد فرصت های شغلی جدید کمک می کند
  • شکار مواد خام را محدود می کند


  ضایعات برای محیط زیست مفید است . به یک معنا، ما از محصولات قدیمی و ضایعاتی استفاده می کنیم که هیچ فایده ای ندارند و سپس آنها را به همان محصولات جدید تبدیل می کنیم. از آنجایی که ما در حال صرفه جویی در منابع هستیم و زباله های کمتری را به محل های دفن زباله می فرستیم، به کاهش آلودگی هوا و آب کمک می کند .

  هر روز که می گذرد، جمعیت در حال افزایش است. با آن، مقدار زباله های تولید شده نیز چند برابر می شود. هر چه میزان تولید زباله بیشتر باشد، فضای مورد نیاز برای تخلیه این زباله ها بیشتر می شود. اکنون باید به خاطر داشت که فضای موجود روی زمین بسیار محدود است و بدیهی است که استفاده عاقلانه از آن بر عهده ماست.


  جمعیت در حال رشد به فضا برای زندگی و همچنین رشد آنچه می خورند از طریق کشاورزی نیاز دارد. اگر قرار بود این همه فضا توسط زباله‌دان‌ها و زباله‌ها اشغال شود ، بقای نوع بشر در این سیاره واقعاً دشوار خواهد بود. ضایعات این مشکل را حل می‌کند، زیرا با ضایعات، زباله‌های کمتری ریخته می‌شوند و مقداری فضای ارزشمند ذخیره می‌شود.


  در سال های اخیر، زباله سوزها به طور گسترده ای برای کاهش میزان زباله تولید شده مورد استفاده قرار می گیرند. زباله‌سوزها زباله‌ها را می‌سوزانند که در زمان دفع، فضای کمتری را اشغال می‌کنند. اما انرژی این زباله سوزها با چه چیزی تامین می شود؟ زباله‌سوزها که از آن به عنوان تصفیه حرارتی زباله‌ها نیز یاد می‌شود، از سوخت‌های فسیلی گرانبها و غیر قابل تجدید برای سوزاندن زباله‌ها به خاکستر استفاده می‌کنند.

  ما انرژی گرانبها را تولید و از دست می دهیم فقط به خاطر فضای کمتری که توسط زباله ها مصرف می شود. نه تنها این، بلکه باعث آلودگی شدید هوا نیز می شویم.
  اگر بخواهیم اثرات آتی گرمایش جهانی را کاهش دهیم، صرفه جویی در انرژی مهم است. اگر یک قوطی آلومینیومی را ضایعات کنیم ، می‌توانیم انرژی کافی برای راه‌اندازی تلویزیون را برای حدود 3 ساعت صرفه‌جویی کنیم. این بدیهی است که به مصرف انرژی تلویزیون شما بستگی دارد ، اما این ایده عالی به شما می دهد که چقدر انرژی می تواند در طول فرآیند ضایعات محصولات ذخیره شود.

  اعتقاد بر این است که (ایالات متحده) هر روز تقریباً 40 میلیون روزنامه را قطع می کند، که منجر به این می شود که هر هفته حدود نیم میلیون درخت به محل دفن زباله ختم شود. ما تا این لحظه نسبت به رفتاری که با زمین داشته‌ایم بی‌توجه بوده‌ایم، و زمان آن فرا رسیده است که نه فقط نحوه انجام کارها، بلکه طرز فکرمان را تغییر دهیم. قوطی های کاغذ، پلاستیک، شیشه، آلومینیوم نمونه هایی از برخی محصولاتی هستند که در مقادیر زیاد ضایعات می شوند.


  ضایعات 2 هدف دارد:

  ابتدا از دفن زباله جلوگیری می کند و به کاهش آلودگی هوا و آب کمک می کند و

  ثانیاً، مواد با ارزش مانند قوطی های آلومینیومی، پلاستیک و شیشه به اشکال دیگر مورد استفاده مجدد قرار می گیرند و هدر نمی روند .


  مراقب کارهایی که انجام می دهید باشید، به اقلامی که می خرید توجه کنید و همیشه خودتان را بررسی کنید که آیا واقعاً به آن نیاز دارید یا در بسته بندی با ضایعات کمتری عرضه می شود. همه ما می توانیم سهم خود را انجام دهیم و تفاوت بزرگی ایجاد خواهیم کرد.

  صرفه جویی در انرژی همچنین به ما کمک می کند تا از بحران انرژی در حال پیشروی جلوگیری کنیم که به شرایط اجتماعی-اقتصادی ما آسیب می رساند. برای رشد هر کشوری مضر است. ضایعات به جلوگیری از همه این بحران ها کمک می کند. این نه تنها باعث صرفه جویی در انرژی و ترویج استفاده عاقلانه از سوخت های فسیلی گرانبها می شود، بلکه صلح اجتماعی-سیاسی بین المللی را نیز ارتقا می دهد.

  این بحران انرژی است که قیمت سوخت را تنظیم می کند. هرچه بحران کمتر باشد، قیمت سوخت قابل دوام تر است. مقرون به صرفه بودن سوخت را تضمین می کند. بنابراین از هر راه ممکن، ضایعات هوشمندانه ترین انتخابی است که می توانید با زباله های خود انجام دهید.

  علاوه بر همه اینها، دو چیز بسیار مهم وجود دارد که ضایعات به آنها کمک می کند : اول اینکه به حفظ اقتصاد یک خانواده کمک می کند . ثانیا، ضایعات به ایجاد فرصت های شغلی جدید کمک می کند .
  ضایعات به این معنی است که باید کمتر خرید کنید. به عنوان مثال، شما یک بطری شیشه ای دارید که آن را در یک گلدان شیشه ای ضایعات کرده اید. لیوانی که زمانی بطری را می ساخت، اکنون یک قابلمه می سازد. شما می توانید آن را بدون هزینه یا تقریباً ناچیز دریافت کنید. در هر صورت، بسیار ارزان تر از تهیه یک گلدان جدید بود. بنابراین، ضایعات اقتصاد شما را به خوبی مدیریت می کند.

  این واقعیت که ضایعات به ایجاد فرصت های شغلی جدید کمک می کند اصلاً تعجب آور نیست. برای راه اندازی یک واحد ضایعات، باید حداقل چند کارگر، حداقل یک نفر در هر مرحله از راه وجود داشته باشد. به این ترتیب افراد زیادی شاغل می شدند. بنابراین، ضایعات نه تنها به طبیعت کمک می کند، بلکه با فراهم کردن وسایل معیشت به مردم نیز کمک می کند.


  طبق مطالعه اطلاعات اقتصادی ضایعات (REI)، ضایعات در یک سال 757000 شغل ایجاد کرد که 36.6 میلیارد دلار دستمزد را شامل می شود. به ازای هر 1000 تن زباله ضایعاتی، 1.57 شغل ایجاد می شود و 76000 دلار دستمزد ایجاد می شود.

  وقتی به ضایعات فکر می کنید، باید واقعاً به کل ایده فکر کنید. کاهش، استفاده مجدد و ضایعات در مورد آن فکر کنید؛ اگر به آن نیاز ندارید، آن را دریافت نکنید. اگر مجبور به تهیه آن هستید، چیزی را دریافت کنید که بتوان دوباره از آن استفاده کرد و اگر چیزی را دریافت کردید که باید توسط متخصصان ضایعات شود، آن را در سطل ضایعات قرار دهید . حفاظت بخش مهمی از مسئله ضایعات است. وقتی زباله کمتری تولید می کنید، به کاهش دفن زباله ها کمک می کند و همچنین به بازگرداندن زمین به طبیعت کمک می کند.

  ما مردم چه کاری می توانیم انجام دهیم؟


  تعداد انگشت شماری از کارها وجود دارد که می توانید برای نجات این سیاره انجام دهید .

   

  1. تمام زباله های خانه تان را که هیچ فایده ای برای شما ندارند، یا فکر می کنید نمی توانید از آنها به طریق دیگری استفاده کنید، دور بریزید. اگر این جعبه ها را ندارید، می توانید به راحتی یک ظرف مناسب برای هر محصول قابل ضایعات (مثلاً کاغذ، پلاستیک و شیشه) خریداری کنید و سپس آن را به مرکز ضایعات محلی خود ببرید.

  2. سعی کنید تا حد امکان از استفاده از کیسه های پلاستیکی و کاغذ پلاستیکی خودداری کنید. آنها نه تنها محیط زیست را آلوده می کنند بلکه به پر کردن محل های دفن زباله نیز کمک می کنند. همچنین، هنگام خرید، سعی کنید به محصولاتی توجه کنید که کمترین بسته بندی را دارند. هر میلیون دلار فقط برای بسته بندی این محصولات هزینه می شود که در نهایت به زباله دان ها می رود.

  3. خرید محصولات ضایعاتی می تواند صنعت ضایعات را با رونق عظیمی همراه سازد. خرید محصولات ضایعاتی کاغذ یا شیشه نه تنها به کاهش میزان ضایعات تولیدی کمک می کند، بلکه به ارتقای صنعت ضایعات نیز کمک می کند.

  4. ضروری است که قدم هایی را به تنهایی برداریم، بدون اینکه به کسی وابسته باشیم. ما می‌توانیم زباله‌های قابل ضایعات را به تنهایی به نزدیک‌ترین مرکز ضایعات حمل کنیم. همه باید در موفقیت ضایعات تلاش کنند.

  © 2023 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

  Please publish modules in offcanvas position.