رپورتاژهای اخیر

  مکانیسم کلایمر: کلایمر چگونه کار می کند؟


  موقعیت وحشتناکی را تصور کنید که در آن جلسه بسیار مهمی دارید مثلاً یک آسمان خراش - 30 طبقه که همه در شهر شما به آن می بالند - و جلسه شما در طبقه 29 برگزار می شود .

  باشه اوضاع اینجاست... دیر اومدی!! جلسه در کمتر از 10 دقیقه شروع می شود، اما این تازه شروع است، خبر بد این است که ... کلایمرها کار نمی کنند!!!!!

  بنابراین شما فقط در 2 گزینه گیر کرده اید. یا برای رفتن از پله ها، اگر ورزشکاری بسیار آموزش دیده هستید، حداقل 45 دقیقه طول می کشد تا به مقصد برسید. یکی دیگر این است که با آنها تماس بگیرید وانمود کنید که آنفولانزای بسیار بدی دارید و با وجود هزینه چنین تماسی نمی توانید از تخت خود حرکت کنید.

  بنابراین چگونه این جعبه فلزی کوچک به نام کلایمر می تواند نقش بسیار مهمی در زندگی ما داشته باشد. کلایمر چگونه کار می کند؟

  کلایمرها عمدتاً با انرژی سروکار دارند. وقتی می‌خواهید از پله‌ها بالا یا پایین بروید، اکنون برخلاف گرانش راه می‌روید که شما را مجبور به مصرف انرژی بالقوه می‌کند. بالا رفتن از پله ها منجر به افزایش انرژی بالقوه شما می شود در حالی که پایین آمدن از پله ها آن را کاهش می دهد. که نمونه ای از قانون بقای انرژی است.

  بنابراین، در تئوری و برای ساده سازی آن بدون عوارض فیزیک، کلایمرها وسایلی هستند که باعث می شوند انرژی بالقوه در یک فرد افزایش یا کاهش یابد، بدون اینکه حتی برای تولید این نوع انرژی هزینه ای به او تحمیل شود.

  اجزای اصلی کلایمر

  این تصویر به ما کمک می کند تا مکانیسم زیر را شرح دهیم. کلایمر از تعداد زیادی قسمت در هم تنیده و متقاطع تشکیل شده است، اما محبوب ترین/مهم ترین قسمت ها عبارتند از:

  • وزنه ضد
  • ماشین (جعبه فلزی)
  • سیستم قرقره با موتور الکتریکی
  • کابل ها


  سیستم قرقره در حال بالا یا پایین کشیدن کابین توسط کابل های فلزی است که کلایمر را قادر می سازد در طبقات مختلف حرکت کند، بسیار ساده است... نه دقیقاً!!!

  وزنه ضد

  به هر حال این وزنه /کلایمر فلزی به نام ضد وزن چگونه به این مکانیسم کمک می کند؟ این به سادگی به تعادل کمک می کند .

  وزنه تعادل حرکت کلایمر را متعادل می کند، وزن آن حدود نیمی از کابین با بار کامل است. هنگامی که وزنه تعادل بالا می رود، کلایمر به همین سادگی به سمت پایین حرکت می کند و بالعکس، با این حال، فواید زیادی دارد.

  بیایید وضعیت مربوطه را تصور کنیم تا تصویر بهتری داشته باشیم. بدون وزنه تعادل، کل بار عمدتاً بر روی سیستم قرقره و کابل ها خواهد بود. این امر مستلزم تولید انرژی بیشتر موتور برای بلند کردن خودرو است. علیرغم نیاز به گفتن 500 کیلوژول با وجود وزنه تعادل، اکنون برای بلند کردن همان بار باید انرژی را دو برابر کند.

  وزنه تعادل نیز نقش خاص خود را با سیستم ایمنی در مورد کابل ها و سیستم ترمز دارد، فشار وارده به کابل ها کاهش می یابد و کلایمرها را کمی ایمن تر می کند.

  در حالی که سیستم ترمز مشابه وزنه تعادل را خواهد داشت، کلایمرها اکنون می توانند از ترمز کمتری برای کاهش سرعت کلایمر استفاده کنند.

  تصور کنید اگر وزنه تعادل وجود نداشت: یک کابین کلایمر با بار سنگین واقعاً به سختی به سمت بالا کشیده می شد. اما در سفر برگشت، اگر ترمز محکمی برای متوقف کردن آن وجود نداشت، کلایمر به تنهایی به سمت زمین مسابقه می داد.

  فرماندار سرعت

  برای کنترل سرعت کلایمر باید یک دستگاه تنظیم کننده سرعت جداگانه وجود داشته باشد که به آن Speed ​​Governor می گویند. این چرخ فلایویل بسیار پیچیده است که با بازوهای مکانیکی عظیم پشتیبانی می شود.

  کنترل سرعت کلایمر کنترل کاملی بر سرعت کلایمر دارد. بنابراین اگر مشکلی در کلایمر وجود داشته باشد که باعث حرکت بیش از حد آن شود، اولین مکانیسم داخل فرمان سرعت یک یا چند سیستم ترمز را خاموش می کند.

  علاوه بر این، می تواند برق موتور کلایمر را قطع کند. اگر این در کاهش سرعت کلایمرها ناکام باشد. مکانیسم دیگر به بازوهای داخل گاورنر اجازه می دهد تا حتی بیشتر به سمت بالا پرواز کنند تا کلایمر را از حرکت بازدارند.

  سیستم ایمنی

  یک تصویر وحشتناک دیگر. اگر تمام 4 کابل نگهدارنده کلایمر قطع شود چه می شود؟! خوب، قبل از دهه 1860 شما مانند انیشتین در افکارش در کلایمر پرواز می کردید. با این حال، پس از این تاریخ، یک مکانیسم ساده توسط الیشا گریوز اوتیس اختراع شد تا سیستم جغجغه به عنوان پشتیبان داشته باشد.

  هر خودرو بین دو ریل راهنمای عمودی با دندانه های فلزی محکمی که تا بالای آنها تعبیه شده بود، می چرخید. در بالای هر خودرو، یک مکانیسم فنری با قلاب های متصل وجود داشت. اگر کابل پاره شد، قلاب‌ها به سمت بیرون می‌آمدند و به دندان‌های فلزی در ریل‌های راهنما گیر می‌کردند و ماشین را به طور ایمن در موقعیت خود قفل می‌کرد.

  بنابراین شما بین طبقات گیر کرده اید اما حداقل شکسته نمی شوید، بنابراین فقط منتظر کمک باشید.

  نه تنها این، بلکه سیستم اضطراری دیگری نیز برای کلایمر وجود دارد. یک بافر غول پیکر هیدرولیک یا فنر گازی که در پایین قرار دارد تا در صورت وجود هر گونه مشکل در سیستم ترمز برای جذب ضربه ناشی از برخورد، بالش را حفظ کند.

  تا اینجا به پایان داستان کلایمرها می رسیم…

  © 2023 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

  Please publish modules in offcanvas position.