رپورتاژهای اخیر

  22 فروردين 1403

  چگونه در سال 2023 به کانادا مهاجرت کنیم؟

  چگونه در سال 2023 به کانادا مهاجرت کنیم؟
  کشور کانادا روش‌های مختلفی را برای مهاجرت در نظر گرفته است. از طریق این روش‌ها شما می‌توانید به‌صورت قانونی مسیر مهاجرت به کشور اخذ ویزای کانادا را طی و سپس برای دریافت اقامت این کشور اقدام کنید. در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا بیان کنیم که در سال 2023، چه روش‌هایی به منظور مهاجرت و دریافت اقامت کانادا وجود دارد؟
  چگونه در سال 2023 به کانادا مهاجرت کنیم؟

   

  همچنین مهم‌ترین نکاتی که برای مهاجرت به کشور کانادا باید به آن توجه داشته باشید را به شما ارائه خواهیم کرد. به منظور پاسخ به این سؤال با ما همراه باشید تا در این زمینه اطلاعات جامع و کاملی را به شما ارائه دهیم.

    روش‌های اقامت به کانادا  در صورتی که قصد دارید تا روند مهاجرت به کانادا را طی کنید، نیاز است تا دید کاملی در مورد روش‌های انجام این کار داشته باشید.

  به‌صورت کلی دولت کانادا روش‌های مختلفی را برای مهاجرت این کشور در نظر گرفته است. با این حال اگر بخواهیم شما را با برخی از بهترین و مهم‌ترین روش‌های مهاجرت به کشور کانادا آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  کار در کانادا  این روش مهاجرت به کشور کانادا برای افرادی مناسب است که سن کمتر از 40 سال داشته و همچنین در حوزه خاصی حداقل 3 سال سابقه کار دارند. سپس شما می‌توانید با پیدا کردن یک کارفرما و شغل در کشور کانادا، برای دریافت ویزا کاری این کشور درخواست دهید.

  از بین روش‌های مختلفی که از طریق آن می‌توانید اقدام به گرفتن اقامت کانادا کنید، این شیوه بهترین و ارزان‌ترین روش به حساب می‌آید. همچنین چالش‌های آن به نسبت سایر مسیرهای مهاجرت کمتر است.

  تحصیل در کانادا  افرادی که قصد تحصیل در کانادا دارند نیز قادر خواهند بود تا از این طریق به کشور کانادا مهاجرت کنند. دانش‌آموزان قادر خواهند بود تا از سن 9 سالگی برای تحصیل در مدارس کشور کانادا، به این کشور مهاجرت کنند. همچنین آن‌ها می‌توانند از این طریق یکی از والدین خود را نیز با ویزای همراه به کشور کانادا بیاورند.

  همچنین امکان مهاجرت به این کشور از طریق تحصیل در دانشگاه‌های آن نیز وجود دارد. افرادی که سن کمتر از 35 سال دارند، قادر خواهند بود تا با دریافت اپلای از دانشگاه‌های این کشور، به کانادا مهاجرت کنند. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که پس از مهاجرت از این طریق، برای دریافت اقامت نیاز است تا در کشور کانادا شغل پیدا کنید.


  نوآفرینی یا راه‌اندازی استارت آپ در کانادا


  یکی از روش‌هایی که از طریق آن دولت کانادا به شما اجازه مهاجرت و همچنین دریافت اقامت این کشور را می‌دهد، نوآفرینی و راه‌اندازی استارت آپ در این کشور است.

  افرادی که مدرک لیسانس و سابقه کار داشته باشند، با تمکن مالی حداقل 200 هزار دلاری قادر خواهند بود تا یک استارت آپ در کشور کانادا راه‌اندازی کرده و از این طریق ویزا این کشور را دریافت کنند.
  کارآفرینی در کانادا

  افرادی که در داخل کشور صاحب کسب و کار بوده و یا سابقه مدیریت در رده‌های بالا کسب‌وکارها را دارند، این امکان برایشان وجود دارد تا از طریق راه‌اندازی یک کسب و کار در کانادا، به این کشور مهاجرت کنند. به این روش دریافت ویزا، مهاجرت از طریق کارآفرینی می‌گویند.
  ثبت شرکت در کانادا

  افرادی که صاحب شرکت در ایران هستید، قادر خواهند بود تا با طی کردن مراحل قانونی، یک شعبه از شرکت خود را در کانادا ایجاد کنند. سپس امکان مهاجرت به شما و خانواده‌تان از این طریق داده می‌شود.
  مهاجرت هنرمندان به کانادا

  کشور کانادا امکانی را به وجود آورده تا هنرمندان بتوانند برای مهاجرت به این کشور اقدام کنند. افرادی که حداقل 2 سال سابقه کار هنری در حوزه‌هایی نظیر بازیگری، نویسندگی، طراحی، موسیقی و… داشته باشند، قادر خواهند بود تا با اثبات هنر خود و ارائه مدارک مورد نیاز، روند مهاجرت به این کشور را طی کنند.

  افرادی که ویزای هنرمندان را دریافت می‌کنند، پس از چند سال زندگی در کشور کانادا، در صورتی که مشکل خاصی نداشته باشند، می‌توانند سکونت دائم این کانادا را دریافت کنند.
  مدارک مورد نیاز برای اقامت کانادا

  به دلیل تنوع بالایی که در روش‌های مهاجرت به کشور کانادا وجود دارد، مدارک مورد نیاز برای انجام این کار با توجه به روش انتخابی شما متفاوت است.

  با این حال اگر بخواهیم شما را با برخی از مهم‌ترین مدارک لازم برای اقامت کانادا آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

      مدرک تحصیلی

      سوابق کاری

      رزومه

      مدرک زبان

      مدارک هویتی

      عکس

      عدم سوءپیشینه

      معاینات پزشکی

      فرم درخواست ویزا

      سند ازدواج یا طلاق در صورت وجود

      اثبات تمکن مالی

      مدارک فرزندان در صورت وجود

  با استفاده از این مدارک شما قادر خواهید بود تا به کشور کانادا مهاجرت کنید. البته اگر قصد دارید تا پس از مهاجرت اقامت خود را دائم کنید، نیاز است تا مدارک و پیش‌نیازهای دیگری داشته باشید. به منظور بررسی این مدارک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

      اثبات حضور در کانادا

      پرداخت بیمه در زمان حضور در این کشور

      پرداخت مالیات در طول دوره حضور در کانادا

      نداشتن سوءپیشینه

      داشتن تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی

  منبع:رکنا

  © 2024 Your Company. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

  Please publish modules in offcanvas position.